XXIII. Spotkanie opłatkowe 2017

Ostatnie w bieżącym roku spotkanie członków klubu, 13 grudnia 2017, to tradycyjne spotkanie opłatkowe. Prezes klubu Jerzy Świgoń pierwszy złożył życzenia wszystkim obecnym, po czym przyszdł czas na indywidulane życzenia z łamaniem sie opłatkiem. Spotkanie uświetnione było prezentacją przygotowaną przez kol. Marka Królikowskiego, która przedstawiała retrospekcję wydarzeń z ostatnich 10 lat klubu z klimatycznym podkładem muzycznym. Na spotkaniu można było też otrzymać niezwykłe "prezenty" - archiwalne egzemplarze książek z prywatnej biblioteczki kol. Eugeniusza Musiała.


XXII. Złoty Prima Aprilis na Ziemi Złotowskiej

XI wiosenne spotkanie klubu przygotował WKPTG przy współpracy z O/PTTK Wągrowiec w weekend 1-2 kwietnia 2017.
Bogata krajoznawczo wycieczka, prowadzona przez kol. S. Strychalskiego obejmowała wiele ciekawych zakątków ziemi złotowskiej. W jednej z najstarszych miejscowości Pałuk jaką jest Smogulec zwiedzono kościół i jego podziemia z kryptą grobową rodziny Hutten- Czapskich. Kolejno w programie było: Muzeum Kultury Ludowej w Osieku, Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej, oraz Górzna i jej okolice. Nastepnego dnia w Górznej zwiedzono prywatne muzeum Tadeusza Grzesiaka, regionalisty, pasjonata historii regionu, kolekcjonera, który był tego dnia dla grupy przewodnikiem. Nie mogło obyć się bez zwiedzania samego Złotowa z licznymi zabytkami, w tym krypty w podziemiach kościoła. Następnie grupa poznała krajeńską wieś Zakrzewo - przed II Wojną Światową silny ośrodek polskości. Całości dopełnił spacer na Górę Brzuchową - wzniesienie 207,8m. Bazą spotkania było gospodarstwo agroturystyczne "Ranczo" Państwa Łazińskich w Górznej, gdzie wieczorem przy tradycyjnej biesiadzie długo trwały rozmowy oraz słychać było śpiew i dźwięk gitar.

XXII. Rejs jachtem CARMEN

Słoneczny dzień, 18 czerwca 2016, grupa członków i sympatyków klubu oraz ich przyjaciół postanowiła spędzić w nietypowy, jak na pasjonatów górskich wędrówek, sposób. Postanowili spróbować żeglowania. W śremskim klubie żeglarskim "Odlewnik", którego członkiem jest Feliks Królikowski, na jachcie "Carmen", pływali po jez. Grzymisławskim. Lekki, sprzyjający wiatr, słońce i ładne widoki ułatwiały letni relaks, przerwany w połowie rejsu spacerem. Po kilku godzinach pływania przyszedł czas na grillowanie, a porem tradycyjne śpiewy przy dzwiekach gitary, już w sali klubu.
XXI. Jubileusz 80 - lecia prezesa

Zebranie 15 czerwca 2016 miało uroczysty charkter. Obchodziliśmy 80 urodziny prezesa klubu Wojciecha Stankiewicza. Były życzenia, tort, wzruszenia i oczywiście pamiątkowa fotografia.XX. Wiosenne spotkanie - Wągrowiec 2016 - Nizinno-Górski MISZMASZ

X jubileuszowe spotkanie klubu przygotowali koledzy z Oddziału PTTK Wągrowiec w Stajni Ostrowo Młyn, koła Wągrowca. Termin: słoneczny weekend 2-3 kwietnia. W sobotę zwiedzaliśmy północne najciekawsze zakątki ziemi wągrowieckiej, korzystając z autokaru. Przewodnik Pani Anna Golińska opowiedziała o historii pałacu w Durowie, gdzie obecnie mieści się leśnictwo. Kolejnymi punktami były: kościół i pałac w Grylewie oraz ciekawostki Gołańczy: ruiny zamku Pałuków, pozostałości po cmentarzach ewangelickich oraz fortyfikacje. Gościliśmy w Domu Kultury w Grylewie, gdzie czekał na nas poczęstunek i występ miejscowego zespołu.
Wieczór, jak zawsze, upłynął przy śpiewach, konkursach, rozmowach i tańcach.
Niedzielne słońce "namówiło" grupę na długi spacer po lesie. A tam: tama na rzece, 2 stadniny koni i budząca się po zimie przyroda sprzyjały miłej atmosferze tak, że trudno było uczestnikom się rozstać. Na koniec podziękowania dla organizatorów i wpis do kroniki .

XIX. Wigilia 2015

Ostatnie w bieżącym roku spotkanie członków klubu to spotkanie opłatkowe. Tym razem było wyjątkowe. Dwóch członków klubu w 2015 roku otrzymało tytuły Honorowych Przodowników Turystyki Górskiej PTTK: Roman Styczyński i Feliks(Marek)Królikowski, którym prezes klubu złożył z tej okazji gratulacje. Ponadto Tomasz Biegun, prezes Oddziału PTTK Wągrowiec podziękował Markowi Królikowskiemu za działalność na rzecz ich oddziału i wręczył statuetkę ks. Jakuba Wujka (przyznaną przez Starostwo Powiatowe w Wągrowcu).
W grudniu minęła 25 rocznica powstania klubu i z tej okazji życzenia od Komisji Turystyki Górskiej z Krakowa dla klubu odczytał Mikołaj Majewski.
Po części oficjalnej przyszedł czas na łamanie się opłatkiem, życzenia ciekawych wypraw, radości w rodzinach, a także wspominanie minionych eskapad.


XVIII. Wiosenne spotkanie - Nowy Dębiec 2015-WIELKOPOLSKI NIEDŹWIEDŹ NIZINNY PRZYJAZNY GÓRSKIM TURYSTOM

Na tegoroczne pierwsze spotkanie turystyczne, 11-12 kwietnia 2015, zaplanowaliśmy tereny Parku Krajobrazowego im. gen.D.Chłapowskiego z metą w Nowym Debcu. Rozpoczęlismy dzień wedrówką do ruin romańskiego kościala w Gryżynie, po której zwiedziliśmy Racot, klasztor i muzeum Tercetu Egzotycznego w Lubiniu. Wieczór jak co roku upłynął przy śpiewach. Niedziela, to zwiedzanie pałaców i urokliwych kosciółków: Choryń, Turew, Rąbin wraz z przybliżeniem ich historii oraz Kopaszewskiej Drogi Krzyżowej. Zakończeniem spotkania było Soplicowo z opowieściami z produkcji filmu "Pan Tadeusz".
XVII. Spotkanie wigilijne 2014

Jak co roku, grudniowe spotkanie klubu miało charakter świąteczny. Przełamanie się opłatkiem, życzenia z serca płynące - te tradycyjne dotyczące zdrowia, radości jak i te związane z turystyką np. ciekawych wypraw górskich. Na spotkaniu można było także dopełnić formalności związanych z aktualizacją legitymacji przodownickich.
XVI. Wągrowiec - turystyczny prima aprilis 2014 "PAŁUKI WITAJĄ WIELKOPOLSKICH GÓRALI"

W tym roku spotkanie odbyło się w Wągrowcu - skorzystaliśmy z zaproszenia Kolegów z Oddziału PTTK w Wągrowcu, którzy przygotowali program imprezy - interesujący i pełen niespodzianek.
Poznaliśmy wiele ciekawych zakątków Ziemi Wągrowieckiej:
 • tych znanych, jak: Wagroweic, Łekno, Tarnowo Pałuckie,
 • i tych leżących z dala od uczęszczanych szlaków jak: Redgoszcz, Bracholin, Potulice.

 • Zauroczyła nas wspaniała przyroda rezerwatu "Dębina" - z dębem "Korfanty" - w wiosennej krasie, z mnóstwem zawilców, kokoryczek i przylaszczek.
  Byliśmy też pełni uznania dla inicjatywy społecznych mieszkańców małych miejscowości, szczególnie Potulic i Redgoszczy.
  Czas spędzony w Wągrowcu upłynął w radosnej, przyjacielskiej atmosferze. Przy pożegnaniu powiedzieliśmy sobie, że trzeba się spotkać ponownie na gościnnje Ziemi Wągrowieckiej.
  XV. Miłosław - wiosenne spotkanie integracyjne 2013 "TAK DALEKO,TAK BLISKO - WIELKA HISTORIA OBOK NAS""

  Na poszukiwanie wiosny w tym roku udaliśmy się w okolice Miłosławia, w wekend 13-14 kwietnia 2013. Miejscem zbiórki był zameczek "Darz Bór" (Bażantarnia)- czyli gościniec w Bugaju, nieopodal Miłosławia. Spotkanie rozpoczęło się zwiedzaniem Miłosławia. Stąd rozpoczęliśmy wędrówkę do Winnej Góry, gdzie zwiedziliśmy pałac i kościół. W obu miejscach skutecznie poszukiwaliśmy śladów Henryka Dąbrowskiego. Powrót do Miłosławia prowadził przez okoliczne lasy, gdzie są jeszcze pozostałości po winnicach sprzed lat. Tutaj największą uwagę skupił pomnik Henryka Sienkiewicza i neoklasycystyczny pałac. Kilkugodzinne zwiedzanie uwieńczył wieczór spędzony przy przybliżaniu historii tego rejonu, piosenkach, konkursach, a nawet tańcach. Drugiego dnia w planach były:
 • Kołaczkowo z pałacem Władysława Reymonta
 • Nowa Wieś królewska z drewnianym kościołem
 • Biechowo, a w nim kosciół z XVIIIw i klasztor o. Paulinów.

 • W Biechowie zakończyliśmy spotkanie poczęstunkiem w murach klasztoru.  XIV. Stobnica

  W dniu 23 czerwca 2012 r. odbyła się wycieczka do Stobnicy w pow.obornickim, w Puszczy Noteckiej, do Stacji Doświadczalnej, która zajmuje się hodowlą, restytucją i reintrodukcją rzadkich i ginących gatunków zwierząt – głuszca,cietrzewia, konika polskiego, bobra, a przede wszystkim wilka. TU MOŻNA POZNAĆ PRAWDZIWĄ NATURĘ WILKA! Gospodarzem Stacji jest Katedra Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Impulsem do zorganizowania wycieczki była bardzo ciekawa prelekcja „Meandry i ewolucja ochrony”, wygłoszona przez profesora Andrzeja Bereszyńskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego, na spotkaniu Wielkopolskiego Klubu Przodowników Turystyki Górskiej PTTK w dniu 18.04.2012 r. W czasie wycieczki, oprócz super Stobnicy – wilki i spacer w rezerwacie „ Dolina Kończaka”, zwiedziliśmy interesujące miejscowości i zabytki Ziemi Szamotulskiej - drewniany kościółek z XVII w. w Słopanowie, ratusz i kościół barokowy w Obrzycku, rezerwat „Sosny nad Samą”, neorenesansowy pałac Twardowskich w Kobylnikach, punkt widokowy nad zalewem na Samie w Radzynach.
  W wycieczce uczestniczyło 34 członków i sympatyków WKPTG.
  Wyjazd został zorganizowany przez Czesławę Witkowiak i Jerzego Świgonia.  XIII. Sapowice - wiosenne spotkanie 2012 " W górach i na nizinach już wiosna. Bądź słoneczny"

  Szóste wiosenne spotkanie integracyjne klubu zaplanowano nieopodal Wielkopolskiego Parku Narodowego, w pałacu w Sapowicach, w dniach 31 marca - 1 kwietnia 2012. Na rozpoczęcie zaplanowano wycieczkę po okolicy, prowadzącą między innymi do byłego grobowca wieloletnich właścicieli pałacu - Tiemanów oraz wzdłuż jeziora Strykowksiego. Wiatr i dżdżysta pogoda nie zniechęciły do długiego spaceru. Wieczór, przy biesiadnym stole, minął przy licznych atrakcjach:
 • filmie Mirosława Wziątka z wyprawy po Tajlandii
 • ,
 • opowieści o historii pałacu aktualnego jej kierownika, pracownika Bibioteki Raczyńskich, Pana Świłło
 • ,
 • śpiewach przy akompaniamencie gitary Marka Królikowskiego,
 • zagadkach i prezentach głównego organizatora Czesi Witkowiak,
 • długich rozmowach
 • .
  W niedzielny ranek, po wspólnie przygotowanym przez uczestników śniadaniu, zwiedzono miejscowość. W programie znalazło się też zwiedzanie kościoła w Tomicach, o historii którego opowiedział proboszcz ks. Piotr Lidwin, oraz spacer do źródełka Żarnowiec. Późnym popołudniem pożegnano przepiękną sapowicką okolicę.
  . .


  XII. Wycieczka szkoleniowa - Saska Szwajcaria 24.09-2.10.2011


  Tegoroczna wycieczka szkoleniowa zorganizowana przez Klub prowadziła przez szlaki Saskiej Szwajcarii. Uczestniczyło w niej 18 osób. Bazą noclegową był Hotel ”Hubert” w Meznej zlokalizowany na terenie Czeskiej. W czasie trwania imprezy panowała idealna, słoneczna pogoda. Umożliwiło to pokonanie wszystkich zaplanowanych tras wycieczkowych obejmujących najwyższe i najatrakcyjniejsze fragmenty Saskiej Szwajcarii. Punkty widokowe i ruiny zamków znajdujące się na szczytowych partiach skał udostępnione są drabinami i wyciosanymi w skalnym podłożu schodami. Wiodą krętymi, tajemniczymi szczelinami. Cały wysiłek był jednakże rekompensowany wspaniałymi widokami. Zdobyte zostały najwyższe wzniesienia Saskiej Szwajcarii a mianowicie: Grosser Zschirnstein (562 m) i Grosser Winterberg (552 m). Jednym z najatrakcyjniejszych punktów wycieczki był skalny most Basteinbrűcke o długości 76 m wybudowany w 1851 roku. W pobliżu znajduje się punkt widokowy ze wspaniałą panoramą doliny Łaby. Uczestnicy wycieczki zwiedzili również twierdzę Kőningstein znajdującą się na szczycie „stołowej góry”, na wysokości 361 m a powstałą w XVI wieku. Ciekawostka jest fakt, że pod koniec 1939 roku uruchomiono tu obóz jeniecki, w którym przetrzymywano polskich oficerów. Dodatkowym, aczkolwiek planowanym, elementem wycieczki było zwiedzanie Drezna, do którego uczestnicy, po przeprawieniu się przez Łabę, dojechali szybkim pociągiem tzw. „S-Bahn”. W trakcie kilkugodzinnego pobytu w tym królewskim mieście zapoznano się z jego najważniejszymi zabytkami. Ważnym elementem wycieczki szkoleniowej było nawiązanie bliskich kontaktów pomiędzy jej uczestnikami czemu sprzyjały wieczorne śpiewania przy dźwiękach gitary znajdującej się w rękach Marka Królikowskiego. Swoimi wspomnieniami (ilustrowanymi przezroczami) z górskich wędrówek dzielił się Mieciu Rożek. Panie wiele czasu poświęcały grze w skrable i „kierki”. Wędrówki ułatwiały „Informatory”, które otrzymali wszyscy uczestnicy wycieczki szkoleniowej.
  . .


  uczestnicy wyprawy


  Skały Lichtenstein


  most Basteibrucke


  Łaba i Most Augusta


  Drezno, Neumarkt


  Pfaffenstein, Skalna Igła Barbarie


  na szlaku


  Schrammstein


  Frauenkirche


  most łączący zamek i pałac Taschebnerg


  XI. Dąbrówka Kościelna -wiosenne spotkanie 2011 "Zielono mi"

  Turystyczny sezon 2011 rozpoczęliśmy od wiosennego spotkania w Puszczy Zielonce (1-2 kwietnia 2011). Gościliśmy w gospodarstwie agroturystycznym "Ranczo w dolinie", usytuowanym w Parku Krajobrazowym Puszczy Zielonki, w Dąbrówce Kościelnej. Przybyła na spotkanie wyjątkowo duża grupa uczestników, bo ponad 35 osób, w tym kilka osób przyjechało na rowerach. Piątkowy wieczór spędziliśmy na wspólnym śpiewaniu, konkursach i rozmowach. O historii "rancza" opowiedziała jego właścicielka - gospodarz obiektu pani Hanna Sudoł. Jako, że spotkanie zaplanowane było pod hasłem "Zielono mi", więc zarówno piosenki, jak i konkursy podporządkowane były temu tematowi. Każdy uczestnik zobowiązany też był posiadać cos zielonego. Całość tematycznie dopełniały ciekawe zielone broszki w kształcie czterolistnych zielonych kończynek. Długi wieczór zakończył się późną nocą, a jednak rankiem wszyscy rześcy zjawili się gotowi do wymarszu na szlak. Spacer rozpoczął się od zwiedzenia Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia. W kościele o historii opowiedział ksiądz proboszcz, po czym udaliśmy się pod dęby i na szlak wiodący przez las, gdzie witały nas pierwsze oznaki wiosny. Czas szybko minął i popołudniem zakończyło się pierwsze wiosenne spotkanie klubu. Sympatyczne spotkanie, przygotowane z najdrobniejszymi szczegółami i pełne atrakcji, przygotowała Czesia Witkowiak.

  .


  uczestnicy spotkania


  wieczorna posiada


  wieczór przy piosence


  Dąbrówka Kść


  na szlaku


  X. Objezierze - wiosenne spotkanie intregracyjne 2010

  Kolejny już raz sezon rozpoczęliśmy od spotkania wczesną wiosną (27-28 marca 2010) w ciekawym zakątku Wielkopolski. Tym razem za cel obraliśmy Objezierze, a tematem było hasło: nasz wieszcz Adam Mickiewicz tez tu bywał. Gościliśmy w pałacu, w którym aktualnie, poza hotelem, mieści się zespół szkół. Ciepły piątkowy wieczór poświęciliśmy na poznanie zespołu pałacowo-parkowego ze wspaniałym starodrzewem. Skorzystalismy z okazji obejrzenia Misterium Męki Pańskiej, jaką oferowała nam młodzież koła teatralnego tutejszej szkoły w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Później dyrektor szkoły, Roman Ostrowski, przedstawił nam dzieje pałacu i oprowadził po najciekawszych jego salach, zwracając szczególną uwagę na ród Turnów, ostatnich właścicieli posiadłości. Kolejnym punktem wieczoru były konkursy i śpiewy przy gitarze, przy akompaniamencie Marka Królikowskiego. Sobotni ranek, niestety zgodnie z prognozą, przywitał nas chłodem i deszczem. Nie zniechęciło to zaprawionych w turystycznych eskapadach uczestników do realizacji planów, jakimi było zwiedzanie pobliskiego kościoła i wędrówka po okolicy. Trasę przygotował Lech Rugała. Spotkanie zakończyło się wczesnym sobotnim popołudniem. Gospodarzom obiektu podziękowała organizatorka imprezy- Czesława Witkowiak.


  "Objezierze-uczestnicy spotkania


  spektakl


  wieczór


  zwiedzanie pałacu


  wykład o historii kościoła


  zwiedzanie okolicy- przy młynie


  IX. Honorowi członkowie PTTK

  Walny Zjazd PTTK, który odbył się 4 września 2009 przyznał tytuły Honorowych Członków PTTK. Z Wielkopolan otrzymali je: z WKPTG PTTK Wojciech Stankiewicz i Stefan Wróblewski oraz z zaprzyjaźnionego klubu z Kalisza: Zdzisław Kobyłka.
  Gratulacje wraz z kwiatami, za otrzymanie tych zaszczytnych tytułów, laureaci debrali od członków klubu na zebraniu w dniu 21 października br.  VIII. Wycieczka szkoleniowa 2009- Bielice

  W dniach 24-27 września 2009 w Bielicach – Dolina Biała Lądecka w Kotlinie Kłodzkiej została zorganizowana wycieczka szkoleniowa dla kandydatów na Przodownika TG PTTK. W wycieczce szkoleniowej wzięli udział: Mikołaj Majewski i Radosław Matysek z Klubu Górskiego „Ornak” z Gniezna oraz Tomasz Biegun z O/PTTK w Wągrowcu pod opieką Przodowników TG Feliksa Królikowskiego i Romana Styczyńskiego. Kandydaci odbyli dwie wycieczki: jedną po Górach Złotych (Bielice - Kowadło - Przełęcz Trzech Granic - Smrk /1125m npm/ i Doliną Białej Lądeckiej do Bielic) oraz drugą po Górach Bialskich (Bielice -Rudawiec - Przełęcz Sucha - Czernica - Bielice) w czasie których wykazywali się znajomością czytania mapy w terenie, posługiwanie kompasem, historią terenu oraz prowadzeniem wycieczki. Wieczorami omawiano: „Vademecum przodownika turystyki górskiej”, „Regulamin Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK” oraz zasady wypełniania i weryfikacji książeczek GOT PTTK. Uczestnicy zwiedzili także Stronie Śląskie, Lądek Zdrój i Kłodzko.


  Bielice-Chatka Trapera


  Dolina Białej Lądeckiej


  VII. Zaniemyśl - wiosenne spotkanie intregracyjne 2009

  Zgodnie z hasłem " Góry sa piekne, lecz daleko, a Zaniemysl blisko i też piękny" klub rozpoczął sezon 2009 spotkaniem w Zaniemyślu. Grupa 21 amatorów wędrówek, nie tylko górskich, spotkała się, w dniach 27-28 marca 2009 r., w ośrodku "Pod Orzechem" w Zaniemyślu.Gościem wieczoru pierwszego dnia był Jerzy Skarbecki, dyrektor miejscowego Gminnego Ośrodka Kultury, który opowiedział o historii Zaniemyśla oraz imprezach organizowanych w Zaniemyślu. Gość przybył z gitarą i zaprezentował kilka piosenek o Zaniemyślu oraz włączył się do wspólnych śpiewów, w których akompaniowali jak zawsze: Marek Królikowski i Lech Rugała. Wieczór urozmaicono konkursami wiedzy o Zaniemyślu. Sobotę rozpoczęto wizytą w Izbie Pamięci, gdzie pasjonat historii i badacz dziejów Zaniemyśla, a zawodowo nauczycielka historii, Pani Anna Pelińska opowiedziała o znajdujących się tam eksponatach oraz o legendach i ciekawostkach Zaniemyśla. Następnie, spod pomnika Powstańców Wlkp. wyruszono na atrakcyjną przyrodniczo wycieczkę, która wiodła obok grobowca hr. E. Raczyńskiego, dookoła trzech jezior, zabytkową aleją grabową czyli szlakiem, na trasie którego znalazło sie wiekszość atracyjnych miejsc regionu.


  wieczornica


  Izba Pamięci w Zaniemyślu


  przed pomnikiem Powstańców Wlkp.


  Aleja Grabowa w Łęknie


  dąb "Dzieduś"


  VI. Bieszczady 2008

  W sierpniu od 15. do 23. członkowie i sympatycy Wielkopolskiego Klubu Przodowników Turystyki Górskiej /8 osób – Czesława Witkowiak –inicjatorka wyjazdu, Róża i Irek Strażyńscy, Stenia Olejnik, Lonia Piosik-Gołębiewska, Ela i Józek Karczowie, Hanka Perkowska/ wybrali się w Bieszczady. Bazą wypadową były Ustrzyki Górne - domek, przy hotelu górskim PTTK, w pobliżu Ośrodka Kultury Turystyki Górskiej PTTK/ czyli ZIELONEGO DOMKU /. Przy pięknej, słonecznej pogodzie poznawaliśmy bieszczadzkie zakątki. W czasie wędrówek zdobyliśmy Tarnicę, Połoninę Caryńską i Wetlińską, Małą i Wielką Rawkę, Kremenaros i Halicz. Dotarliśmy nad Solinę, do Mucznego, Nasicznego i Komańczy. Podziwialiśmy wspaniałą architekturę cerkiewek w Równi, Michniowcu, Bystrem, Hoszowczyku, Żołobku, Rabem i Czarnej/ ten szlak zwiedzaliśmy pod przewodnictwem kolegi Wojtka Stankiewicza /. Niezapomniane chwile to też msza św. w Łopience, a także koncert Basi Stępniak-Wilk w Cisnej, w ramach imprezy "Bieszczadzkie Anioły". W Zielonym Domku spędziliśmy miłe / i edukacyjne / wieczory w towarzystwie kustosza Ośrodka - Wojtka Stankiewicza, Marysi Stankiewicz, Marka i Grażyny Królikowskich/ którzy w skuteczny sposób zachęcali turystów do poznawania Bieszczadów i zdobywania GOT/. Zauroczeni urodą bieszczadzkich szlaków planujemy kolejny pobyt w Bieszczadach w roku 2009, cóż – pomarzyć można już teraz.


  V. Zajączkowo - wiosenne spotkanie intregracyjne 2007

  Pierwsze w sezonie 2007 spotkanie członków klubu zaplanowano w uroczym zakątku Wielkopolski, jakim jest Zajączkowo. Ostatnie dni marca 30 i 31 marca 2007 gościliśmy w gospodarstwie agroturystycznym "Stara Lodownia". Historię okolicy przybliżył, z pasją opowiadając legendy i losy kolejnych właścicieli tych dóbr, właściciel ośrodka Pan Tadeusz Winiaszewski. Wieczór miło upłynął wśród konkursów i piosenek. Drugiego dnia odbyliśmy wycieczkę po okolicy. Malowniczymi ścieżkami zawędrowaliśmy do Nojewa z ciekawie prowadzonym Starym Młynem. Właściciele ugościli nas częstując kawą i herbatą. Dalej część trasy pokonaliśmy wzdłuż nieczynnym torów kolejowych, skąd spłoszyliśmy niechcący parę dzików. Ostatni odcinek kilkunastokilometrowego spaceru wiódł przez Psarskie z zabytkowym kościołem. Malowniczo położoną " Starą Lodownię" pożegnaliśmy późnym popołudniem.


  "Stara Lodownia" w Zajączkowie


  w Starym Młynie


  przed nieczynnym wiaduktem


  szlakiem torów


  Psarskie


  IV. Wycieczka szkoleniowa- Morawy 17-23.09.2006

  W dniach 17-24 września 2006 roku grupa członków klubu wraz z kandydatami na przodowników uczestniczyła w wycieczce szkoleniowej w rejon Morawskiego Krasu i Parku Narodowego rzeki Dyji. W programie wycieczki znalazły się:

  III. 70-lecie prezesa klubu

  Prezes klubu -Wojciech Stankiewicz na spotkaniu w dniu 21 czerwca 2006 roku świętował swoje 70 urodziny. Z tej okazji od prezesa Wielkopolskiej Korporacji Oddziałów PTTK Pana Mariana Chudego otrzymał pamiątkowy medal.


  Jubilat z przyjaciółmi


  II."W zielonym domku"

  Klub wraz z Oddziałem PTTK w Wągrowcu opiekuje się Ośrodkiem Muzealnym „Zielony Domek” w Ustrzykach Górnych. Członkowie przeprowadzają tam prace konserwatorskie i renowacyjne. W okresie lata otwarta jest tam „wyjazdowa” filia TRW GOT.
  więcej

  I. Puszcza Notecka - spotkanie intregracyjne 2006

  Sezon 2006 członkowie klubu rozpoczęli na wekendowym spotkaniu integracyjnym 31.03-1.04.2006 w Puszczy Noteckiej pod hasłem " Turystyczny Prima-Aprilis, pół żartem, pół serio". Spotkanie przygotowane w gospodarstwie agroturystycznym było okazją do wspominania i planowania wypraw górskich na bieżący sezon. Wieczór spędzony przy dzwiękach gitary, śpiewach i konkursach krajoznawczych był bardzo udany. Drugiego dnia ciepła wiosenna pogoda sprzyjała wędrówkom po puszczy i przejażdżce bryczką.


  wieczór klubowy


  przed ośrodkiem...


  na szlaku


  przejażdżka bryczką


  zamknij