XXVII ZLOT PRZODOWNIKÓW TURYSTYKI GÓRSKIEJ PTTK ZIEMI WIELKOPOLSKIEJ
Beskid Śląsko-Morawski, Postredni Becva, Kemping KNEHYNE 13-17.06.2001

Po dwóch latach przerwy zorganizowano kolejny Zlot PTG Ziemi Wielkopolskiej. Miejscem zlotu był kemping "KNEHYNE" na terenie Beskidu Śląsko - Morawskiego. W imprezie wzięło udział 46 osób reprezentujących następujące środowiska: Poznań, Śrem, Konin, Wągrowiec, Jarocin, Wałcz. Program zlotu obejmował wycieczki na szczyt Radgoszcza i Łysą Górę (najwyższy szczyt Beskidu Śląsko-Morawskiego) i zwiedzanie skansenu wołoskiego w Rożnowie. Ponadto odbyło się spotkanie uczestników zlotu ze starostą powiatu Rożnov Panią Malenakovą i z zarządem Klubu Czeskich Turystów z Rożnova. Wymieniano doświadczenia dotyczące organizacji imprez a szczególnie znakowania szlaków turystycznych. Prezes Klubu udzielił wywiadu odnośnie działalności Klubu Przodowników i powodów wybrania na miejsce zlotu Beskidu Śląsko-Morawskiego dziennikarzowi lokalnej gazety oraz reporterowi lokalnej telewizji. Uczestnicy Zlotu byli zakwaterowani w pokojach 2-4 osobowych na terenie kempingu i tam też otrzymywali wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja). Uczestnicy otrzymali przygotowane przez Zarząd Klubu materiały:
- pamiątkowy dyplom,
- informatory w języku polskim o poszczególnych częściach skansenu
- mapkę rejonu zlotu (przed wyjazdem z Polski).

powrót ......................................................................................... strona główna