XXXII ZLOT PRZODOWNIKÓW TURYSTYKI GÓRSKIEJ PTTK ZIEMI WIELKOPOLSKIEJ
Góry Izerskie (Jizerskie hory) Chata Smedawa, Bartlova Bouda,
14-18.06.2006

W zlocie wzięło udział 42 miłośników gór: czlonków klubu, sympatyków i ich rodzin. Bazą zlotu było schronisko (Chata) Smedawa, położone na przełęczy między dwoma najwyższymi szczytami części czeskiej Gór Izerskich, a mianowicie Smrkiem i Izerą. Druga grupa uczestników zkwaterowana była niżej, w schronisku Bartlouva Bouda. Zlot, jak każdy, służył poszerzaniu znajomości z zakresu gór oraz towarzyskiej integracji członków klubu. Przez 4 dni uczestnicy przemierzyli wiele kilometrów szlaków.
  • 1 dzień (22km): Smedava -Torfowisko Izerki -Izerka -Bukovec (1005m npm)-Izerka-Pytlackie Kameni (975m npm)-Ćesky vrch (918m npm)-siodlo Predel-Smedava.
  • 2 dzień (16-20km): Smedava-Predel-Palicnik (Palicznik)-Nebesky zebrik-Smrk (1124m npm)-Nebesky zebrik-Predel-Smedava (wytrwalsi powędrowali na Stóg Izerski).
  • 3 dzień (16km): Smedava-Jizera (1122 m npm)- Na Cichadle-Stolpisska silnice-wodospad Velkeho Stolpichu-Orzesznik-Hejnice. Dżdżysta pogoda cześć uczestników wystraszyła i Ci pojechli samochodami do pobliskiego Frydlantu, do przepięknego zamku. Od niedawna oprowadza po zamku polski przewodnik.
  • 4 dzień. W drodze powrotnej każdy odwiedził blisko leżące Hejnice z klasztorem.
  • Galeria Foto

Z Chaty Smedawa na szlak 2006

Torfowiska Izerki z Bukovcem w tle

Zejście ze szczytu Bukovca